8 ХИТРОЩІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ЗАЦІКАВИТИ ДІТЕЙ КНИГАМИ


Як зацікавити дітей книгами, особливо в час, коли електронні технології на кожному кроці? Це питання турбує багатьох батьків.

   Ось кілька порад:

1.Читайте дітям вголос, при цьому використовуйте смішні голоси. Книги наповнені масою різних цікавих персонажів й образів. Проявіть трішки фантазії та покажіть це різноманіття варіацією голосу й інтонації. Це неодмінно зацікавить дитину більше, аніж монотонне читання навіть найзахопливішої історії.
2. Дозвольте дітям лягати спати трішки пізніше, якщо цей додатковий час вони використають для читання. Повірте, чимало дітлахів, які ще мають багато енергії та не хочуть йти в ліжко, зацікавляться таким варіантом.

3. Частіше беріть маля до бібліотеки – нехай дитина змалечку занурюється у цю чарівну атмосферу книжкового світу. Врешті, читання книг з бібліотеки – чудова традиція.

4. Дозвольте дітям самостійно обирати книги, будь-то комікси, ілюстровані книжки, фентезі абощо. Нехай вони мають вільний доступ до бібліотеки і знають, що завжди можуть обрати книжку до настрою.

3. Запропонуйте почитати книги перед переглядом екранізації. Усі ми знаємо, що книга завжди є повнішою та яскравішою, аніж фільм, знятий за її мотивами. Поясніть це й дитині. Вінні Пух чи Гаррі Поттер – немає значення. Спершу читайте книгу, тоді дивіться кіно. А врешті знайомство з новою історією можна завершити обговоренням одного й іншого. 
6. Читаючи книгу разом з дитиною, проводьте пальцем по сторінці, вказуючи на слова, що озвучуєте. Так дитина, яка ще не вміє читати, почне змалечку зіставляти візуальний вигляд та звучання слова, що допоможе швидше навчитися читати.
7. Обговорюйте книги, які прочитали, вчіть дитину не просто проходити сторінка за сторінкою, а й усвідомлювати та аналізувати прочитане. Ви можете навіть разом ходити до читацьких клубів і обмінюватися враженнями про книгу з іншими читачами. Або ж влаштовувати такі читацькі обговорення вдома, залучаючи до розмови друзів своєї дитини.

8. По черзі читайте один одному – це гарна практика спільного проведення часу.

    Увага! Видавництво Старого Лева пропонує щоденні онлайн читання з найкращими письменниками України!

Графік читань за посиланням:
https://starylev.com.ua/news/chytayemo-zi-starym-levom

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ОНЛАЙН-ВІКТОРИНА "МИКОЛАЙ ІДЕ - РАДІСТЬ НЕСЕ"

ВТІК ВІД НАРЕЧЕНОЇ І НАГРУБИВ КАТЕРИНІ ІІ

ТАЄМНИЦІ ПАНІ СПІДНИЦІ