СЛОВЕСНА ДУЕЛЬ21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Відзначати його запропонувала ЮНЕСКО, виступивши таким чином на підтримку багатомовності і наголошуючи на тому, як важливо берегти, плекати та розвивати рідну мову кожної народності. 
В цей день в житомирську бібліотеку на Офіцерській  завітали юні мовознавці ЗОШ №26, щоб позмагатися у словесній дуелі.

   
Під час заходу також дізнались багато мовних цікавинок.
На запитання, яка мова найпоширеніша у світі, багато хто з упевненістю скаже: «Англійська». Аж ні! Виявляється, що лідером серед мов є китайська, якою говорить чи не кожен шостий мешканець Землі. Загальна кількість носіїв цієї мови – понад 1 мільярд осіб! Англійська ж займає другу позицію. Вона є рідною для 514 мільйонів людей. На третьому місці – мова гінді, якою спілкується 496 мільйонів осіб. А наша рідна українська мова – одна з наймилозвучніших мов світу. 
Бібліотекарі підготували також для юних мовознавців безліч цікавих завдань. Діти згадували вислови відомих людей про мову, відгадували загадки, пригадували прислів’я, читали скоромовки, звертались до енциклопедій та словників, щоб дізнатись значення невідомих слів.


 Тож бережімо рідну мову, шануймо і розвиваймо, дбаймо про її чистоту і красу! Намагаймося говорити один одному лише добрі слова, тоді світ стане кращим і добрішим.
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ОНЛАЙН-ВІКТОРИНА "МИКОЛАЙ ІДЕ - РАДІСТЬ НЕСЕ"

МАНДРУЄМО У СВІТ ЧАСОДІЇВ

ВТІК ВІД НАРЕЧЕНОЇ І НАГРУБИВ КАТЕРИНІ ІІ